ארקדי דוכין נולד ב-בברואיסק שברוסיה הלבנה בשנת 1963. הוא החל להתעניין במוסיקה בגיל צעיר ובהיותו בן 12 כבר ניגן בלהקות מובילות. בגיל 15 עלה עם משפחתו לארץ, בתקופה זו מתגברת אהבתו למוסיקה והחיפוש אחר סגנון מקורי מוביל אותן לכתוב את שיריו הראשונים בעברית.

בשנת 1980 פוגש ארקדי את מיכה שטרית, אמן יוצר מוכשר ומקורי בפני עצמו, ויחד הם מקימים הרכב שנקרא “החברים של נטשה”, שהופך במהלך השנים לאחד ההרכבים האהובים ביותר בישראל.
בשנת 1987 מוציאים “החברים של נטאשה” את אלבומם הראשון שגם נקרא כך. השירים מתוך ההופעות (מלנכולי, שיר אחר, יש בך ועוד) מושמעים ללא הפסקה ברדיו והקהל מתחיל לזרום להופעות.
בשנת 1989 ארקדי מוציא תקליט סולו ראשון “רוצה ויהיה” שכל כולו מוקדש ליצירתו של ולאדימיר ויסוצקי, משורר רוסי. ייחודו של האלבום מתבטא בהיעדר כל נסיון מצד ארקדי לחקות את המקור ובשמירה והיצמדות לסגנונו הייחודי של ארקדי כאמן מבצע.

 
ארקדי דוכין (צילום: טל סולומון ורדי)
ארקדי דוכין בהופעה חיה (צילום: טל סולומון ורדי)
 

באותה שנה ראה אור אלבומם המשותף של ארקדי דוכין ומיכה שטרית: “אחלה זאורים”. האלבומים הבאים של “החברים של נטאשה”, “שינויים בהרגלי הצריחה” ואחריו “רדיו בלה בלה” כבר מוכיחים מעבר לכל ספק כי המוסיקה של החברים כבשה לבבות בכל המדינה ומצליחה לגעת באנשים מכל שכבות האוכלוסיה.

בשנת 1995 מוציא ארקדי אלבום סולו אישי שנקרא “ארקדי דוכין” – האלבום, שכל המילים והלחנים בו הם של ארקדי, מוכר במהרה למעלה מ 80,000 עותקים ובעקבות הצלחתו יוצא ארקדי בסיבוב הופעות אישי, עם פסנתר וגיטרה בלבד. מספר שנים לאחר מכן מוציא ארקדי אלבום כפול “כוכב האהבה”.

בשנת 99 הוציא את “דומינו”, אלבום שנולד לאחר מופע במסגרת “פסטיבל ערד” בו אירח ארקדי דוכין את מאיר בנאי למספר שירים. אלבום זה מכר למעלה מ- 20,000 עותקים וכלל ביצועים משותפים של השניים לשירים: “אהבה קצרה”, “מלנכולי”, “הלילה של אתי”, “איש בלי נצח” וכמובן- את השיר “דומינו” שנכתב והולחן במיוחד למופע והפך לשיר המושמע ביותר בקול ישראל לשנת 99.

בשנת 2001 יוצא האלבום “להרגיש” , שנעשה כולו באולפנו הביתי של ארקדי. באלבום “להרגיש” בחן ארקדי את גבולות המוסיקה האלקטרונית-פופולרית והאפשרות לשלב אלמנטים ממנה באמירה האישית שלו. עד כה מכר האלבום למעלה מ 50,000 עותקים ולווה בסיבוב הופעות ברחבי הארץ במשך למעלה משנתיים.

לאחר מופע זה החל ארקדי להופיע עם רביעיית כלי קשת במופע הכולל שירים נבחרים מכל התקופות. בקיץ 2004 הוציא ארקדי אלבום אוסף כפול בשם “יותר ממני” שכלל את הלהיט “מי אוהב אותך יותר ממני”. האוסף הכפול היווה מעין סיכום ביניים של ארקדי:

1. דיסק המיטב שכלל את להיטיו הגדולים כמו: “היא לא דומה”, “מרוב אהבתי”, “חדר משלי”, “אוהבת לא אוהבת”, “טמבל” ועוד.
2. דיסק ה”אוסף פרטי”: מסע דוקומנטרי ביצירתו של ארקדי הכולל שירים שלא ראו אור מעולם, סקיצות של שירים מוכרים, מוסיקה שכתב לקולנוע ולתיאטרון, שירים שיצאו כתקליטי שדרים ומופיעים לראשונה על גבי תקליטור, עיבודים חדשים לשירים מוכרים ובקיצור הרבה הפתעות ואורחים.

האוסף מכר למעלה מ- 40,000 עותקים ובעקבותיו יצא ארקדי לסיבוב הופעות, במסגרתו חזר ארקדי לנגן על הבס, הופיע עם עוד עוד שני גיטריסטים, קלידן ומתופף וחזר לעיבודים רוקיים יותר.

במהלך השנים כתב ארקדי שירים לאמנים רבים: אריק אינשטיין, נורית גלרון, שלומי שבת, לאה שבת, איל גולן ואחרים. כמו כן הפיק מוסיקלית אלבומים לאמנים: כרמלה גרוס וגנר ולאה שבת ושירים ל: אריק אינשטיין, אייל גולן ועוד. הסקרנות העזה של ארקדי והחיפוש הבלתי פוסק שלו אחרי אתגרים חדשים הובילו אותו לכתיבת מוסיקה לתחום התיאטרון והקולנוע: “שמיכה חשמלית ושמה משה” עם אסי דיין, “סוחרי הגומי” של חנוך לוין, “צלקת” של חיים בוזגלו, “חסד מופלא” של עמוס גוטמן, ועוד יוצרים מהשורה הראשונה כמו: רינה ירושלמי, שחר סגל ואחרים.

שנתיים לאחר מכן יצא האלבום “נקודת מבט” שזהו בעצם נקודת מבט של ארקדי על שירים שהוא אוהב והוא נתן להם פרשנות משלו, אלבום אינטימי ארקדי ופסנתר בו מחדש שירים של יוצרים (חברים) מיכה שיטרית, צביקה פיק , ברי סחרוף, להקת משינה ועוד רבים טובים אחרים.

שנתיים לאחר מכן יצאו 2 אלבומים בעקבות לימודי קבלה של ארקדי “ספטמבר ” שירים ושיעורים ” כמו תמיד הדבר הזה מעיד על ארקדי שהוא מתחדש תמיד, מסוקרן לכבוש יעדים חדשים באומנות, הוא כל הזמן מופיע ובימים האלה הקים הרכב אלקטרוני חדש “החברות של ארקשה” מופיעים כרגע בכל הארץ, לקראת החורף תעלה ביתר אינטנסיביות מופע משותף של ארקדי ועלמה זוהר מופע אינטימי ומסקרן מאוד. וכל חייו המקצועיים מוקדשים בין היתר גם לדור הצעיר, הוא עשה 3 אלבומי ילדים וכרגע משתתף בהצגה לילדים כשחקן וזמר “הכיתה של מרשמלו”

יש עוד המון תוכניות והמון חלומות ורק שנהיה בריאים!